مقالات

مارکتینگ یا بازاریابی

مارکتینگ یا بازاریابی ؟ عبارت است از علم و هنر کشف ، خلق و انتقال ارزش به مشتری و بازار هدف برای ایجاد در رضایت و سود برای آنان . در مارکتینگ و بازاریابی نیازها و تمایلات مشتریان را شناخته و با ارزشیابی و تحلیل اندازه ی بازار به دنبال کشف پتانسیل بازار می رویم _ مارکتینگ شامل تحقیق ، هدف گیری ، ارتباط ( تبلیغات و ارتباط مستقیم ) و روابط عمومی است ، و مانند شخم زدن برای کار کشاورزی است .

از اجزای مارکتینگ می توان به توسعه محصول ، تحقیقات بازار ، بازاریابی ، تبلیغات ، برندینگ ، رسانه ، روابط عمومی ، ارتباطات ، فروش خدمات به مشتری و تحلیل بازار اشاره کرد . اگر دقت کرده باشید اکثر فعالان در این صنعت در ابتدا به فروش و نوع فروش فکر میکنند در صورتی که یک سری فعالیت ها قبل از فروش باید انجام شود و در نهایت به مرحله فروش برسد و پس از آن نیز چند مرحله باقی میماند .

بازاریابی به دو قسمت تقسیم می شود ؛بالای خط   ATLکه شامل برند سازی نیز می شود .

و بازاریابی پایین خط ATL که قابلیت ارزیابی بیشتری نیز دارد .

باید پلن بازاریابی داشته باشیم ؛ در ابتدای طراحی این پلن باید به سوال های متفاوتی از قبیل ؛ کجا بودیم ؟ کجا هستیم ؟ کجا خواهیم رفت ؟ وقتی برسیم آنجا چه خواهیم کرد ؟ چه مهارت ها یا فرصت هایی نیاز هست ؟ چه موانعی بر سر راه است ؟ و … و این لیست هم چنان ادامه دارد ، این سوالات برای درک صحیحی از نقاط قوت ، نقاط ضعف ، نقاط تهدید و نقاط فرصت و بر اساس موقعیت کنونی شما پرسیده می شود .

ما در بازاریابی باید مخاطب را درک کنیم و خواسته های مشتری هدف را بشناسیم ، همانند فروش ، بازاریابی بدون درک و فهم دقیق و درست از بازار هدف امکان پذیرنیست .

تعیین جایگاه : زمانی که به درستی بازارهای هدف را شناخته و درک نمودید ، گام بعدی شکل دادن بهترین موقعیت یا ایجاد تمایز در محصول یا خدمات است – اگر بهترین تجربه را برای مشتری فراهم سازید ، حتما بهترین فروش را نیز خواهید داشت و قوی ترین پیوند را با مشتری برقرار می سازید – این همان چیزی است که شما را از رقبا متمایز می سازد و به نیاز و خواسته ی بازار پاسخ می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *