مقالات

زنجیره تامین

زنجیره تامین به عنوان فراینده های یکپارچه طراحی ، منبع یابی ، ساخت ، تحویل و بازگشت محصول ، از تامین کننده تامین کنندگان تا مشتری مشتریان را در بر میگیرد . کلمه کلیدی در این تعریف یکپارچگی است . زنجیره تامین کل فضای عملیاتی یک شرکت را در بر میگیرد و بنابراین هر فعالیتی در شرکت بر آن تاثیر میگذارد یا از آن تاثیر میپذیرد .

زنجیره تامین شامل تمامی بخش هایی است که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در تامین خواسته ی مشتریان با یکدیگر درارتباط هستند. این بخش ها شامل تولید کننده ، تامین کننده ، بخش حمل و نقل ، انبار ها ، خرده فروشی ها و مشتریان هستند و فعالیت هایی چون توسعه محصول جدید ، بازاریابی ، عملیات اجرایی ، توزیع ، خدمات مالی ، خدمات مشتری و موارد دیگر را در بر میگیرند .

مدیریت زنجیره تامین عبارت است از یکپارچگی فرایندهای کلیدی کسب و کار از مصرف کننده ی نهایی تا تامین کنندگان اصلی که محصولات ، خدمات و اطلاعاتی را فراهم میکنند تا برای مشتری و سهامداران ارزش افزوده ایجاد کنند .

مدیریت زنجیره ی تامین به مباحثی مانند قیمت گذاری و مدیریت در آمد سیستهای توزیع و حمل و نقل ، منبع یابی ، مدیریت جریان اطلاعات در زنجیره ی تامین ، مدیریت موجودی ها و … می پردازد و طراحی ، برنامه ریزی ، سازمن دهی ، هماهنگی ، نظارت ، و کنترل این موارد را به عهده می گیرد .

در واقع مدیریت زنجیره تامین سنتی عناصر زنجیره تامین را از تامین کنندگان تا تولید کنندگان ، توزیع کنندگان و مشتریان به ترتیب به هم وصل میکند تا مشتریان از محصولات و خدمات نهایی رضایتمندی بیشتری را داشته باشند . این الگو به وسیله مدیریت زنجیره تامین پایدار تغیر پیدا کرده است .

 

منبع : کتاب زنجیره تامین پایدار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *