مقالات

برندینگ  و مارکتینگ ، تعریف و تفاوت این دو ؟

مارکتینگ(بازاریابی)

برندینگ(برندسازی)

بازاریابی چیست ؟به مجموعه ای از ابزار ها ، فرایند ها ، و استراتژی ها گفته میشود که شما برای ترویج فعالانه محصول ، شرکت و خدمت از آن استفاده میکنید و هم چنین به اعمالی گفته می شود که شما برای ارتباط با مشتریان تان و ترغیب آنان برای خرید محصولات یا خدمات خود در نظر میگیرید .

فکر کنید ما در برند سازی شیوه ای از بازاریابی را به اجرا در می آوریم که به شکل دهی فعالانه برندمان کمک میکند ، مشخص میکنیم که چه کسی هستیم ، ماموریت برند ما چیست ؟ ارزش های ما چیست و چه چیزی ما را خاص و منجصر به فرد میکند .( عناصر کلیدی یک برند ، لوگو ، وب سایت و دستور العمل های سبک برندمان می باشد ) .

بازاریابی یا مارکتینگ در ترویج محصول یا خدمت شما استفاده می شوند ، در هر 2 مورد به یک سری استراتژی ها نیاز است که این استراتژی ها اهداف و نتایج متفاوتی دارند ::> بازاریابی توجه یک مشتری را جلب میکند و برند سازی روشی برای جلب و حفظ توجه مشتری به کار می رود.

بازاریابی منجر به فروش می شود، برند سازی منجر به شناخت یا وفاداری  ::> استراتژی های بازاریابی دائما در حال تغییر است اما برند سازی همیشگی است.

مهم نیست که در چه صنعتی فعالیت میکنید ، شما در دریایی از رقابت قرار دارید و اگر میخواهید توجه مشتری خود را جلب کنید بازاریابی ضرورتی است که باید آن را انجام دهید.

در دنیای امروزمردم تمایل دارند برندهایی که میتوانند از آن ها حمایت کنند یا برندهایی که در طول زمان به آن شناخت پیدا کرده اند را انتخاب کنند. بازاریابی به عبور از این ازدحام و آشفتگی کمک میکند باید برندی ساخت که مردم بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

نکته بسیار مهم در ابتدای برند سازی و مارکتینگ این میباشد که باید به جای تمرکز بر روی هزینه ها و افزایش سود به روی افرایش سهم از بازار تمرکز داشت ، افزایش سود استراتژی کاملا اشتباهی میباشد ، استراتژی باید نحوه گرفتن سهم از بازار هدف یا محصول باشد.

بنابراین به طور خلاصه شما به استراتژی های بازاریابی مناسبی نیاز دارید تا برندتان را از رقابت جدا کرده و به مشتریان خود بگویید سلام من اینجام؟!اما برای ارتباطی سریعتر، ایجاد رابطه طولانی مدت و ترغیب مشتریان به برگشت مجدد پس از سلام اولیه نیاز به برندسازی دارید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *